Güvenilir seviyeli kaliteli ve hoş sohbetler dileriz.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Arkadaşlık Sohbet Odaları


Arkadaşlık Sohbet Odaları

Arkadaşlık Sohbet Odaları

Bugün ki makalemin konusu “Arkadaş Nedir?”

Arkadaşlık kavramını tanımlaması zordur. Aristo’ya göre arkadaşlık, philia kelimesinden gelir. Aristo arkadaşlığı “Herkesin yaşamak için en çok ihtiyaç duyduğu erdemlerden biridir. Başka her şeye sahip olsa da kimse arkadaşsız yaşamayı seçmez” diye anlatır ve şöyle der:

“Bir kişi için başkasıyla arkadaş olmak, kendinden başkasına güzel duygular beslemek ve güzellikler dilemektir.”

Arkadaşlıklar karşılıklı fayda sağlamaya değil, daha çok birbirine yoldaşlık etme, eşlik etme, bağlılık ve güven duygularına dayalıdır.

Kaldı mi böyle arkadaşlıklar?
Her geçen gün daha fazla tüketim toplumu oluyoruz. Şimdilerde ise arkadaşlıklarımızı tüketiyoruz.
Sadece maddi varlıklarımızı değil, maneviyatımızı da tüketiyoruz. Menfaat uğruna sıklaşan saflar, ilk fırsatta başkasına tercih edilen arkadaşlıklar!

Benim 1. sınıftan bu yana kadar iyi anlaştığım bir iki arkadaşım olmuştur. Bir iki arkadaşımla halen görüşüyoruz, onlar aslında sadece “arkadaş” değil can dost olmuşlardı. Kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum. Kimimizin böyle can dostları varki ?!

Peki insanların arkadaşa ihtiyacı var mıdır ?

Evet vardır, çünkü insanların  sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Sosyal yalnızlık sigara ve içkiden daha tehlikelidir. Arkadaşlık dertleri azalttığı gibi mutluluğu da arttırıyor. İnsanlar kendisine benzeyen insanlarla daha kolay iletişim kurabiliyor, arkadaşlık yapabiliyor. Arkadaşlığın en önemli kriteri ise, ortak özelliklerdir. Bazı insanlarla saatlerce oturursunuz, aynı ortamlarda bulunursunuz, fakat sohbet edecek konu bulamazsınız. Çok garip bir durumdur. Güzel vakit geçirebilmek için, aynı şeylere gülmek, aynı şeyleri eğlenceli bulmak gerekir. İnsanlar genelde kendine benzeyen insanlarla daha kolay arkadaşlık kurabiliyormuş.

Kadın ve erkek yalnızca arkadaş olabilir mi ?

Evet olabilir, lakin bu aralarında hoşlanma olmadığı anlama gelmez. Genç erkekler, kadın arkadaşlarına daha fazla ilgi duyma eğiliminde, kadınların böyle eğilimi çok nadirdir. Ayrıca erkekler çekici buldukları kadınlarla daha kolay arkadaşlık kurabiliyor. Kadınlar ise korunma ve kollanmaya daha meraklı.

Kadınların “en iyi arkadaşım” diyebilecekleri az sayıda kişiyle arkadaşlık ederken, erkekler daha çok grup arkadaşlığına öncelik tanıyor. Kadınlar arkadaşlığı duygusal bağ çerçevesinde değerlendiriyor. Erkekler ise birlikte ne kadar uzun zaman geçirdiklerine ve birbirlerini ne kadar süredir tanıdıklarına önem veriyorlar.
Kadın kadına arkadaşlıklar daha samimi ve içten. Ayrıca kadınlar arkadaş seçerken fiziksel olarak kendilerine benzer güzellikteki kadınları tercih ediyor.

Tabi ki arkadaşlık kurma yollarından birisi de arkadaşlık sohbet odaları ile mümkün olmaktadır. Seviyeli ve kaliteli sohbet sitelerindeki sohbet odaları, insanları birbirleri ile buluşturarak güzel muhabbetler kurduruyor ve seviyeli arkadaşlıklar kurulmasına vesile oluyor.

Aynı zamanda arkadaşlık sohbet sitelerindeki imkanlar sadece web sohbet odaları ile bitmiyor. Bunun yanı sıra cep telefonlarınız ile de giriş yaparak mobil sohbet etmenin tadına varabiliyorsunuz.

İster sanal alemde olsun isterse reelde hayatımız boyunca hayatımıza çok insan gelip gider. Kimisiyle daha samimi hoş sohbet olurken, kimileriyle yüzeysel sohbetimiz olur. Her tanıştığımız birey bizi olumlu veya olumsuz etkiler.

Ailemizin kıymetini çok iyi bilelim arkadaşlar, çünkü sizin derdinizi kendi derdi gibi sahiplenip başarınıza sizin kadar mutlu olan bir arkadaş bulmak çok zor, ama aileniz size koşulsuz  destek olacaktır. Aile her şeyden değerlidir, hiç kimse ailenin yerini dolduramaz. Bunu da unutmayalım arkadaşlar.

İnşallah keyifle okuduğunuz bir konu olmuştur, yüzünüzden tebessüm eksik olmasın, şeker tadında muhabbetler dileriz…

HosSohbetler.Com

 

Yazan: HcRToplam 4 Yorumlar
Simay

seviyeli bir arkadaşlık sohbet odaları sitesine benziyor, tebrikler

Pelin

arkadaşlık sohbet odaları ile kendimize yeni arkadaşlar edinebileceğimiz kaliteli bir yeriniz var

zehra

En hoş sohbetlerin yaşandığı, en kaliteli arkadaşlık sohbet odalarının bulunduğu, seviyeli bir ortam

Melisa

hoş sohbet odaları siteniz, arkadaşlık sohbet odaları içindeki yerini daha da sağlamlaştıracaktır

Bir cevap bırakın.


Hoş Sohbet | Sohbet Odaları | Mobil Sohbet | Sohbet Siteleri | Hoş Sohbetler | HoşSohbet | HosSohbet | Seviyeli Sohbet Siteleri | Kaliteli Sohbet Siteleri | şehir sohbet odaları | Arkadaşlık Sohbet Odaları | Aşk Sohbet Sitesi | Antalya Sohbet Odaları | Hoş Sohbet Odaları | Hoş Sohbet Siteleri | Yeni Sohbet Odaları | Güvenilir Sohbet Siteleri | Parasız Sohbet Siteleri | Muhabbet Sitesi | Sosyal Sohbet Siteleri